Akcesoria do jogi i pilates

Joga i pilates to aktywności, które mogą być wykonywane niemal przez wszystkich i to w dowolnym miejscu. Za ich pomocą wzmacnia się mięśnie oraz poprawia kondycję są więc świetną alternatywą dla sportów siłowych. Do uprawiania tych aktywności nie potrzeba też skomplikowanych i drogich sprzętów oraz akcesoriów.

joga Akcesoria do jogi i pilates

Niezbędne wyposażenie

Na pierwsze zajęcia najlepiej zabrać wygodny strój. Może nim być koszulka, krótkie lub długie, luźne spodnie, albo legginsy. Przydadzą się też klapki do przejścia z szatni do sali. Ćwiczy się bowiem na boso lub w skarpetkach. Co do sprzętów podstawą jest odpowiednia mata. Powinna być wytrzymała i wykonana z antypoślizgowego, miękkiego oraz antybakteryjnego tworzywa. Zapewni to komfort i stabilność w czasie wykonywania ćwiczeń. Podstawowy zestaw może więc wyglądać tak:

adidas koszulka sportowa damska adilibria q1 tank hope Akcesoria do jogi i pilates

tchibo pl spodnie do jogi Akcesoria do jogi i pilates

spokey mata do jogi motyw kwiatowy satya Akcesoria do jogi i pilates

Adidas koszulka sportowa Tchibo.pl spodnie do jogi Spokey Satya mata do ćwiczeń

Dodatkowy sprzęt

Początkującym przydadzą się specjalne poduszki i wałki oraz kostki, a także piłkę gimnastyczną. Mogą mieć one różnorodne kształty i rozmiary. Dobiera się je do stopnia zaawansowania i rozciągnięcia ciała. Dzięki nim uchroni się stawy i mięśnie przed ewentualną kontuzją oraz w przypadku piłki wymasuje kręgosłup. Bardziej zaawansowani mogą urozmaicić ćwiczenia, a także nieco je utrudnić wykorzystując taśmy i paski. Zwiększa one obciążenie oraz pomogą jeszcze bardzie się rozciągnąć. Pomocne w wykonywaniu ćwiczeń w domu lub na sali mogą być na przykład takie akcesoria:

reebok walki do cwiczen okragly pilates Akcesoria do jogi i pilates

kostka do jogi mega fitness Akcesoria do jogi i pilates

body sculpture pilka pilates bb 007 4kg Akcesoria do jogi i pilates

kettler 07350 031 tasma do pilates Akcesoria do jogi i pilates

Reebok wałek do ćwiczeń Mega-Fitness kostka do jogi Body Sculpture piłka pilates Kettler taśma do pilates
Porównaj ceny Porównaj ceny Porównaj ceny Porównaj ceny

Dodaj komentarz