Akcesoria do jogi i pilates

Joga i pilates to aktywności, które mogą być wykonywane niemal przez wszystkich i to w dowolnym miejscu. Za ich pomocą wzmacnia się mięśnie oraz poprawia kondycję są więc świetną alternatywą dla sportów siłowych. Do uprawiania tych aktywności nie potrzeba też skomplikowanych i drogich sprzętów oraz akcesoriów.

Beautiful girl doing pilates

Niezbędne wyposażenie

Na pierwsze zajęcia najlepiej zabrać wygodny strój. Może nim być koszulka, krótkie lub długie, luźne spodnie, albo legginsy. Przydadzą się też klapki do przejścia z szatni do sali. Ćwiczy się bowiem na boso lub w skarpetkach. Co do sprzętów podstawą jest odpowiednia mata. Powinna być wytrzymała i wykonana z antypoślizgowego, miękkiego oraz antybakteryjnego tworzywa. Zapewni to komfort i stabilność w czasie wykonywania ćwiczeń. Podstawowy zestaw może więc wyglądać tak:

Adidas koszulka sportowa Tchibo.pl spodnie do jogi Spokey Satya mata do ćwiczeń

Dodatkowy sprzęt

Początkującym przydadzą się specjalne poduszki i wałki oraz kostki, a także piłkę gimnastyczną. Mogą mieć one różnorodne kształty i rozmiary. Dobiera się je do stopnia zaawansowania i rozciągnięcia ciała. Dzięki nim uchroni się stawy i mięśnie przed ewentualną kontuzją oraz w przypadku piłki wymasuje kręgosłup. Bardziej zaawansowani mogą urozmaicić ćwiczenia, a także nieco je utrudnić wykorzystując taśmy i paski. Zwiększa one obciążenie oraz pomogą jeszcze bardzie się rozciągnąć. Pomocne w wykonywaniu ćwiczeń w domu lub na sali mogą być na przykład takie akcesoria:

Reebok wałek do ćwiczeń Mega-Fitness kostka do jogi Body Sculpture piłka pilates Kettler taśma do pilates
Porównaj ceny Porównaj ceny Porównaj ceny Porównaj ceny

Dodaj komentarz